Menu Sluiten

Over

Curriculum vitae Bert Hoogewijs, gewezen beheerder UGent en erealgemeendirecteur HOGENT
Bert Hoogewijs, opdrachthouder bij Howest

Curriculum vitae Bert Hoogewijs

  • Geboren in Lokeren, 6 oktober 1950
  • Gehuwd met Carine Mortier
  • Vader van drie zonen (Wim, Nic en Tom)
  • Opa van vier kleindochtertjes (Manon, Fleur, Lara en Claire)

Opleiding

  • Secundair onderwijs: Wetenschappelijke A (Sint-Lodewijkscollege Lokeren, 1968)
  • Licentiaat in de Wetenschappen, groep Natuurkunde (Rijksuniversiteit te Gent, 1972)
  • Geaggregeerde voor het hoger secundair onderwijs (Rijksuniversiteit te Gent, 1972)
  • Doctor in de Wetenschappen, groep Natuurkunde (Rijksuniversiteit te Gent, september 1976). Proefschrift: “Relaxatieverschijnselen in fotoëmissie”
  • Geaggregeerde voor het Hoger Onderwijs in vastestoffysica (Rijksuniversiteit te Gent, januari 1980). Proefschrift: “Bijdrage tot de kennis van chemisorptie aan metaalclusters en metaaloppervlakken”; Mondelinge les: “Het gebruik van synchrotronstraling in vaste-stofspectroscopie”
  • Getuigschrift van het “CRE-IMHE Seminar for newly appointed executive heads of universities” (Roskilde-Denemarken, 1992)

Loopbaan

  • Co-hoofdredacteur van TH&MA, een Nederlands-Vlaams tijdschrift voor Hoger Onderwijs & Management (jan. 2019 – heden)
  • NVAO-commissievoorzitter Toets Nieuwe HBO5-Opleidingen (jan. 2019 – heden)
  • Voorzitter Vlor-werkgroep Financiering gelijke onderwijskansen (nov. 2018 – maart 2019)
  • Deeltijds opdrachthouder bij de Hogeschool West-Vlaanderen (jan. 2018 – heden)
  • Waarnemend algemeen directeur Hogeschool Gent (okt. 2017)
  • Met pensioen sinds 1 oktober 2017
  • Algemeen directeur Hogeschool Gent (aug. 2004 – sept. 2017)
  • Deeltijds gastprofessor Onderwijsbeleid en Onderwijsmanagement aan de Universiteit Gent (okt. 2007 – sept. 2010)
  • Deeltijds hoofddocent Hogeronderwijsmanagement aan de Universiteit Gent (aug. 2004 – sept. 2007)
  • Academisch beheerder Universiteit Gent (sept. 1991 – aug. 2004)
  • Deeltijds attaché op het kabinet van de federale Staatsecretaris voor Wetenschapsbeleid (juni 1988 – sept. 1991)
  • Wetenschappelijk medewerker, assistent, e.a. assistent, werkleider en faculteitsgeaggregeerde (sept. 1972 -sept. 1991)

Bijzondere vermeldingen

  • Laureaat van de Koninklijke Academie voor Wetenschappen, Letteren en Schone Kunsten van België, Klasse der Wetenschappen (1979)
  • NATO Advanced Fellowship aan het “Laboratoire pour l’Utilisation du Rayonnement Electromagnétique” (LURE), Université de Paris-Sud, Orsay (oktober 1980 – maart 1981)
  • Houder van de grote medaille van de Universiteit Gent (2007)

Andere activiteiten